Narciarski Obóz Terapeutyczny – Zima 2020 Autyści na nartach

, ,

Narciarski Obóz Terapeutyczny – Zima 2020

Autyści na nartach

Na obóz zapraszamy dzieci z Autyzmem i  niepełnosprawnością intelektualną

Zajęcia z narciarstwa prowadzą instruktorzy ze szkoły „SKI Mazury”. Szkoła jest nam dobrze znana, gdyż jesteśmy partnerami w organizacji obozów narciarskich od wielu lat.

Województwo Mazowieckie

Termin: 10-17.02.2020 MIEJSCE: Pensjonat Sielanka Okrągłe koło Giżycka

Zgłoszenia przyjmujemy do wyczerpania miejsc.

KOSZT:

1890zł – cena dla dzieci dowożonych we własnym zakresie

2040 – cena dla dzieci jadących z grupą, wyjazd z Warszawy. Godzina zbiórki będzie podana po 10.01.2020r.

Cena nie obejmuje karnetów na wyciągi i wypożyczenia sprzętu narciarskiego.

Pobyt dziecka z asystentem (opieka indywidualna 1/1)

cena podstawowa 1890 zł   2040 zł (w zależności od opcji dojazdu) + 1500zł

Przy zgłoszeniu dziecka należy wysłać do nas podpisaną umowę oraz wpłacić zadatek w wysokości 700zł. Wpłata  zadatku jest potwierdzeniem rezerwacji miejsca i w przypadku rezygnacji z wyjazdu nie podlega zwrotowi.

DIETY

ZAPEWNIAMY DIETY: Dzieciom wymagającym specjalistycznych diet zapewniamy posiłki w zależności od potrzeb: bezglutenowe, bezmleczne, bezbiałkowe, bezfruktowe , wegetariańskie i wegańskie oraz inne zgłoszone przez rodziców / opiekunów. Dopłata za diety – 15 zł / dzień

Co dają zajęcia z narciarstwa dzieciom autystycznym :

 1. Rehabilitacja ruchowa: dzieci opanowują nowe techniki sportowe co wpływa na ogólną poprawę koordynacji ruchowej
 2. Poprawa funkcjonowania społecznego: Dzieci poprzez pobyt w grupie i pracę w wykwalifikowanym instruktorem ćwiczą i doskonalą umiejętności społeczne, komunikację, wykonywanie poleceń. Sport jakim jest narciarstwo wpływa też na ogólną poprawę funkcjonowania emocjonalnego, jest doskonałą formą odpoczynku, relaksacji i rekreacji.
 3. Poprawa funkcjonowania psychicznego: zajęcia z narciarstwa są doskonałą okazją do ćwiczenia umiejętności naśladowania, tak potrzebnej dzieciom z autyzmem. Poprzez kolejne ćwiczenia i zdobywanie nowych umiejętności, dzieci podnoszą samoocenę. Zajęcia z narciarstwa wpływają też pozytywnie na poprawę zachowania

Program

Obóz narciarski przeznaczony jest dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Ośrodek posiada  wyciągi orczykowe. Trasy są oświetlone, ratrakowane i naśnieżane. Na miejscu czynna jest wypożyczalnia sprzętu. Dzieci nie zainteresowane jazdą na nartach będą miały zorganizowane inne zajęcia.

Zajęcia na stoku:

 • Codzienne elementy nauki jazdy na nartach: omówienie dekalogu narciarza, zasad pierwszej pomocy, stylów jazdy, rozgrzewka, jazda indywidualna, jazda w grupie.
 • Dla chętnych pod koniec obozu będą organizowane zawody narciarskie

Zajęcia terapeutyczne – 3h dziennie :

Dzieci do grup dobierane będą na podstawie wieku i poziomu funkcjonowania.

 • trening umiejętności społecznych: zajęcia dla dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera, Całościowymi Zaburzeniami Rozwoju, mająca na celu uczyć tego jak reagować na swoje emocje, jak komunikować się z innymi ludźmi czy jak współpracować w grupie.
 • trening zastępowania złości: zajęcia dla dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera,  Całościowymi Zaburzeniami Rozwoju, które uczą używać technik służących do zmniejszania poziomu gniewu i złości.
 • dogoterapia
 • bajkoterapia i relaksacja
 • praca systemem „przywilej – zasada – konsekwencja”

Atrakcje dodatkowe

wycieczka na zimowe safari i podglądanie jeleni, łani i innych zwierząt, pod okiem przewodnika Sprint w butach narciarskich wieczorne ognisko podchody konkursy: „Mistrz Intelektu”, „Co każdy narciarz powinien wiedzieć”, „Quiz mieszkańcy safari”, „Mam talent” Rajd na orientację „Okrągłe Tour” – czyli kompas, mapa i super przygoda. Łamigłówki, zadania i na koniec dla wytrwałych … niespodzianka.

Dlaczego warto z nami pojechać:

 • Posiadamy bardzo duże doświadczenie w organizowaniu wyjazdów dla dzieci z autyzmem i ze spektrum autyzmu. Jesteśmy na rynku 15 lat, z ośrodkiem Okrągłe i ze Szkołą Narciarską w Okrągłym współpracujemy od wielu lat.
 • Współpracujemy z doświadczoną, niezawodną kadrą instruktorską , zarówno terapeutyczną: psycholodzy i pedagodzy z naszego Ośrodka SUKCES , jak i doświadczeni instruktorzy narciarstwa – Narciarska Szkoła Okrągłe
 • Bardzo dobre warunki: stoki na , których organizujemy zajęcia mają doskonałe zaplecze techniczne. Ośrodek posiada stoki zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy.
Umiejętności

Opublikowano w dniu

11 października 2019