GRUPA TERAPEUTYCZNA DLA OSÓB DOROSŁYCH

, ,

Grupa terapeutyczna skierowana do osób, które przeżywają trudności w nawiązywaniu relacji z innymi ludźmi, a także obserwują problemy w trwających już w swoim życiu związkach. Umożliwia rozwiązywanie indywidualnych problemów w oparciu o możliwości, jakie daje zaangażowanie i doświadczenie pozostałych uczestników oraz terapeutów.

Dla kogo?

Dla osób będących w kryzysie życiowym lub przeżywających długotrwałe problemy interpersonalne. Korzyści z grupy terapeutycznej mogą odnieść też osoby, które chcą przyjrzeć się swojemu funkcjonowaniu wśród ludzi i poprawić jakość budowanych relacji.

Co daje?

Terapia grupowa pomaga rozpoznawać nasze deficyty i mocne strony w budowaniu kontaktów międzyludzkich, a także uczy konstruktywnych sposobów funkcjonowania w relacjach z innymi, takich jak: asertywność, aktywne słuchanie czy skuteczna komunikacja.

Czas trwania

Grupa ma charakter półotwarty , to znaczy że nowe osoby mogą dołączyć do grupy o ile proces grupowy na to pozwala. Pojawienie się nowych uczestników ma wymiar terapeutyczny. Uczestnicy  jak i nowi członkowie w momencie dołączenia przeżywają różne emocje związane z utratami. Dzięki temu, każdy z uczestników może bardziej świadomie przeżywać swoje emocje.

Liczebność grupy

Grupa liczy od 6 do 12 osób.

Sesja grupowa trwa 1.5 godziny, spotkania odbywają się raz w tygodniu.

Nabór do grupy odbywa się po odbyciu wcześniejszej konsultacji z terapeutą prowadzącym grupę.

Początek – 28.06.2021

Cena

450 zł / miesiąc

Umiejętności

Opublikowano w dniu

23 czerwca 2021